19070 CABERNET CT

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0788130075

$336 600
Assessed Value
$336 600
Market Value
Annual Tax
$336 600
Taxable Value
Ownership
OwnerHULBACK OLIVIA G
Mailing Address19070 CABERNET CT VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 443 sq ft
Lot Size6 024 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 600
Building Value$271 000
Just (Market) Value$336 600
Assessed Value$336 600
Taxable Value$336 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $390 000 01
1 de junio de 2024 $450 600 01
1 de enero de 2024 $976 600 37