1901 PEPPER GRASS DR

NORTH PORT, Florida 34289 · Sarasota County · Parcel 1096030319

$392 200
Assessed Value
$392 200
Market Value
Annual Tax
$367 200
Taxable Value
Ownership
OwnerSTEVENS JAMES C
Mailing Address1901 PEPPER GRASS DR NORTH PORT FL 34289
Property Details
Year Built2024
Living Area2 360 sq ft
Lot Size8 211 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 800
Building Value$296 400
Just (Market) Value$392 200
Assessed Value$392 200
Exemptions-$50 722
Taxable Value$367 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $539 000 01