18862 DAYBREAK DR

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0801060253

$441 700
Assessed Value
$441 700
Market Value
Annual Tax
$441 700
Taxable Value
Ownership
OwnerDOWDLE JOHN R
Mailing Address18862 DAYBREAK DR VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 389 sq ft
Lot Size7 716 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$113 500
Building Value$328 200
Just (Market) Value$441 700
Assessed Value$441 700
Taxable Value$441 700
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $595 900 01