18833 DAYSPRING PL

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0801060214

$334 300
Assessed Value
$334 300
Market Value
Annual Tax
$334 300
Taxable Value
Ownership
OwnerELAVUMKAL DOMINIC
Mailing Address18833 DAYSPRING PL VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area1 847 sq ft
Lot Size4 550 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$91 600
Building Value$242 700
Just (Market) Value$334 300
Assessed Value$334 300
Taxable Value$334 300
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $389 000 01