18755 DAYSPRING PL

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0801060201

$209 957
Assessed Value
$354 000
Market Value
Annual Tax
$184 957
Taxable Value
Ownership
OwnerBILODEAU HILJA A
Mailing Address18755 DAYSPRING PL VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 020 sq ft
Lot Size4 976 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$94 800
Building Value$259 200
Just (Market) Value$354 000
Assessed Value$209 957
Exemptions-$50 722
Taxable Value$184 957
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $559 200 01