18665 DAYSPRING PL

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0801130146

$127 390
Assessed Value
$349 300
Market Value
Annual Tax
$102 390
Taxable Value
Ownership
OwnerPORTELL CONSTANCE B
Mailing Address18665 DAYSPRING PL VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 020 sq ft
Lot Size5 890 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 400
Building Value$263 900
Just (Market) Value$349 300
Assessed Value$127 390
Exemptions-$50 722
Taxable Value$102 390
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $545 400 01