18580 MIDSUMMER PL

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0801130121

$357 865
Assessed Value
$502 500
Market Value
Annual Tax
$332 865
Taxable Value
Ownership
OwnerELSASSER CHRISTINE ANN
Mailing Address18580 MIDSUMMER PL VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 479 sq ft
Lot Size7 363 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$172 900
Building Value$329 600
Just (Market) Value$502 500
Assessed Value$357 865
Exemptions-$50 722
Taxable Value$332 865
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $748 800 01