18081 MOUNTAINVIEW CT

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0796040410

$1 331 822
Assessed Value
$1 464 800
Market Value
Annual Tax
Taxable Value
Ownership
OwnerJACKSON CHAD E
Mailing Address18081 MOUNTAINVIEW CT VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area4 109 sq ft
Lot Size266 587 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$534 000
Building Value$930 800
Just (Market) Value$1 464 800
Assessed Value$1 331 822
Exemptions-$25 000