17962 SOLSTICE AVE

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0807010390

$464 300
Assessed Value
$464 300
Market Value
Annual Tax
$439 300
Taxable Value
Ownership
OwnerPALOMBI JOSEPH
Mailing Address17962 SOLSTICE AVE VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 601 sq ft
Lot Size6 958 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$111 400
Building Value$352 900
Just (Market) Value$464 300
Assessed Value$464 300
Exemptions-$50 722
Taxable Value$439 300
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $726 400 01