1768 22ND ST

SARASOTA, Florida 34234 · Sarasota County · Parcel 2024070041

$27 653
Assessed Value
$133 500
Market Value
Annual Tax
$2 653
Taxable Value
Ownership
OwnerCORN WAYNE A
Mailing Address1768 22ND ST SARASOTA FL 34234
Property Details
Year Built1955
Living Area1 041 sq ft
Lot Size7 567 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 000
Just (Market) Value$133 500
Assessed Value$27 653
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 653