1744 33RD ST

SARASOTA, Florida 34234 · Sarasota County · Parcel 2020070031

$36 602
Assessed Value
$155 900
Market Value
Annual Tax
$11 602
Taxable Value
Ownership
OwnerROBINSON GILBERT
Mailing Address1744 33RD ST SARASOTA FL 34234
Property Details
Year Built1960
Living Area1 263 sq ft
Lot Size5 350 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 400
Just (Market) Value$155 900
Assessed Value$36 602
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 602