17341 LUMINOUS AVE

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0812120318

$412 000
Assessed Value
$412 000
Market Value
Annual Tax
$387 000
Taxable Value
Ownership
OwnerDANEAU MARGARET
Mailing Address17341 LUMINOUS AVE VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 223 sq ft
Lot Size7 496 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 200
Building Value$321 800
Just (Market) Value$412 000
Assessed Value$412 000
Exemptions-$50 722
Taxable Value$387 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $571 300 01