17235 LUMINOUS AVE

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0812120329

$416 700
Assessed Value
$416 700
Market Value
Annual Tax
$416 700
Taxable Value
Ownership
OwnerGOGERTY MICHELLE ANN
Mailing Address1737 CLEM CASTLE DR CARROLLTON TX 75010
Property Details
Year Built2024
Living Area2 387 sq ft
Lot Size7 484 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 200
Building Value$326 500
Just (Market) Value$416 700
Assessed Value$416 700
Taxable Value$416 700
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $555 000 01