1718 LARSON ST

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0475090006

$743 100
Assessed Value
$743 100
Market Value
Annual Tax
$743 100
Taxable Value
Ownership
OwnerKUKIN SERGEY
Mailing Address12700 HALLMAN CT GAITHERSBURG MD 20878
Property Details
Year Built2024
Living Area2 921 sq ft
Lot Size30 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$185 500
Building Value$557 600
Just (Market) Value$743 100
Assessed Value$743 100
Taxable Value$743 100