17090 LUMINOUS AVE

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0812120378

$377 700
Assessed Value
$377 700
Market Value
Annual Tax
$377 700
Taxable Value
Ownership
OwnerCARTER JODY VALLETT
Mailing Address206 TROUT CT SPRING HILL TN 37174
Property Details
Year Built2024
Living Area2 443 sq ft
Lot Size6 757 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$87 400
Building Value$290 300
Just (Market) Value$377 700
Assessed Value$377 700
Taxable Value$377 700
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $492 600 01
1 de febrero de 2024 $1 938 000 05