1701 SHELL DR

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0477120051

$591 500
Assessed Value
$591 500
Market Value
Annual Tax
$591 500
Taxable Value
Ownership
OwnerMARTIN DAVID A
Mailing Address9290 SAM OWINGS PL OWINGS MD 20736
Property Details
Year Built2024
Living Area2 403 sq ft
Lot Size13 810 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$114 200
Building Value$477 300
Just (Market) Value$591 500
Assessed Value$591 500
Taxable Value$591 500