1635 24TH ST

SARASOTA, Florida 34234 · Sarasota County · Parcel 2024020064

$43 917
Assessed Value
$169 300
Market Value
Annual Tax
$18 917
Taxable Value
Ownership
OwnerCHEAVES JR CLARENCE
Mailing Address1635 24TH ST SARASOTA FL 34234
Property Details
Year Built1944
Living Area1 068 sq ft
Lot Size5 750 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$41 700
Just (Market) Value$169 300
Assessed Value$43 917
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 917