1362 25TH ST

SARASOTA, Florida 34234 · Sarasota County · Parcel 2024040017

$362 499
Assessed Value
$389 000
Market Value
Annual Tax
$337 499
Taxable Value
Ownership
OwnerTHOMAS THEODORE H JR
Mailing Address4911 WEDGELEAF WAY PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1953
Living Area2 056 sq ft
Lot Size29 000 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$303 100
Just (Market) Value$389 000
Assessed Value$362 499
Exemptions-$25 000
Taxable Value$337 499