12945 PINNACLE LN

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0802050042

$824 900
Assessed Value
$824 900
Market Value
Annual Tax
$799 900
Taxable Value
Ownership
OwnerMCMAHON RYAN JAMES
Mailing Address12945 PINNACLE LN VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area3 651 sq ft
Lot Size12 949 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$200 500
Building Value$624 400
Just (Market) Value$824 900
Assessed Value$824 900
Exemptions-$50 722
Taxable Value$799 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $1 112 900 01