12914 PINNACLE LN

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0802050050

$477 700
Assessed Value
$477 700
Market Value
Annual Tax
$477 700
Taxable Value
Ownership
OwnerEA PA BUN
Mailing Address12914 PINNACLE LN VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 543 sq ft
Lot Size8 714 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$113 400
Building Value$364 300
Just (Market) Value$477 700
Assessed Value$477 700
Taxable Value$477 700
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $788 700 01