12849 PINNACLE LN

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0802050031

$562 900
Assessed Value
$562 900
Market Value
Annual Tax
$562 900
Taxable Value
Ownership
OwnerROACH ROBERT
Mailing Address12849 PINNACLE LN VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 764 sq ft
Lot Size8 877 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$137 600
Building Value$425 300
Just (Market) Value$562 900
Assessed Value$562 900
Taxable Value$562 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 $669 000 01