12825 PINNACLE LN

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0802050028

$619 300
Assessed Value
$619 300
Market Value
Annual Tax
$589 300
Taxable Value
Ownership
OwnerDENIGRIS ANNA MARIA
Mailing Address12825 PINNACLE LN VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area3 241 sq ft
Lot Size8 877 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$137 600
Building Value$481 700
Just (Market) Value$619 300
Assessed Value$619 300
Exemptions-$50 722
Taxable Value$589 300
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $837 700 01