12817 PINNACLE LN

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0802050027

$578 800
Assessed Value
$578 800
Market Value
Annual Tax
$553 800
Taxable Value
Ownership
OwnerISKENDEROGLU ISKENDER
Mailing Address12817 PINNACLE LN VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 906 sq ft
Lot Size9 452 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$139 600
Building Value$439 200
Just (Market) Value$578 800
Assessed Value$578 800
Exemptions-$50 722
Taxable Value$553 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $750 300 01