1280 LASSETER ST

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1120155610

$306 100
Assessed Value
$306 100
Market Value
Annual Tax
$281 100
Taxable Value
Ownership
OwnerFLOYD JAMES
Mailing Address1280 LASSETER ST NORTH PORT FL 34288
Property Details
Year Built2024
Living Area2 232 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 900
Building Value$285 200
Just (Market) Value$306 100
Assessed Value$306 100
Exemptions-$50 722
Taxable Value$281 100
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $279 900 01