12736 TULUM LOOP

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0808050229

$503 900
Assessed Value
$503 900
Market Value
Annual Tax
$503 900
Taxable Value
Ownership
OwnerWOOTTON KENNETH D
Mailing Address2021 BLAIRHOLM AVE BURLINGTON ON
Property Details
Year Built2024
Living Area2 298 sq ft
Lot Size9 699 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$136 200
Building Value$367 700
Just (Market) Value$503 900
Assessed Value$503 900
Taxable Value$503 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $650 000 01