12728 TULUM LOOP

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0808050228

$548 600
Assessed Value
$548 600
Market Value
Annual Tax
$548 600
Taxable Value
Ownership
OwnerDUEWEKE NEIL HARLEY
Mailing Address12728 TULUM LOOP VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 460 sq ft
Lot Size8 320 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$153 900
Building Value$394 700
Just (Market) Value$548 600
Assessed Value$548 600
Taxable Value$548 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $799 300 01