127 NAUTICAL DR

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0789012009

$181 600
Assessed Value
$181 600
Market Value
Annual Tax
$181 600
Taxable Value
Ownership
OwnerLANGLOIS LORI
Mailing Address127 NAUTICAL DR NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built2024
Living Area1 364 sq ft
Lot Size4 800 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$28 300
Building Value$153 300
Just (Market) Value$181 600
Assessed Value$181 600
Taxable Value$181 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $200 000 01