12559 BROOKGREEN ST

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0802110084

$396 900
Assessed Value
$396 900
Market Value
Annual Tax
$371 900
Taxable Value
Ownership
OwnerDOLIVIER REINHARD
Mailing Address12559 BROOKGREEN ST VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 059 sq ft
Lot Size6 510 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$117 000
Building Value$279 900
Just (Market) Value$396 900
Assessed Value$396 900
Exemptions-$50 722
Taxable Value$371 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $564 400 01