1253 NANTUCKET RD

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0452060045

$343 800
Assessed Value
$343 800
Market Value
Annual Tax
$318 800
Taxable Value
Ownership
OwnerNGUYEN THI KIEU TRANG
Mailing Address1253 NANTUCKET RD VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area1 717 sq ft
Lot Size8 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$69 200
Building Value$274 600
Just (Market) Value$343 800
Assessed Value$343 800
Exemptions-$50 722
Taxable Value$318 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $495 000 01