12419 HEARTS EASE ST

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0807070222

$282 600
Assessed Value
$282 600
Market Value
Annual Tax
$282 600
Taxable Value
Ownership
OwnerSWEENEY AMANDA C
Mailing Address12419 HEARTS EASE ST VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area1 730 sq ft
Lot Size3 630 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 500
Building Value$226 100
Just (Market) Value$282 600
Assessed Value$282 600
Taxable Value$282 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $327 000 01