124 BASE AVE E

VENICE, Florida 34285 · Sarasota County · Parcel 0430140035

$1 970 200
Assessed Value
$1 970 200
Market Value
Annual Tax
$1 970 200
Taxable Value
Ownership
OwnerHELPER HOUSING 2 LLC
Mailing Address205 BASE AVE E VENICE FL 34285
Property Details
Year Built2024
Living Area6 973 sq ft
Lot Size13 535 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$297 800
Building Value$1 672 400
Just (Market) Value$1 970 200
Assessed Value$1 970 200
Taxable Value$1 970 200