1237 HIGHLAND ST

SARASOTA, Florida 34234 · Sarasota County · Parcel 2020050055

$41 155
Assessed Value
$140 600
Market Value
Annual Tax
$16 155
Taxable Value
Ownership
OwnerJACKSON QUEEN E ALEXIS
Mailing Address1237 HIGHLAND ST SARASOTA FL 34234
Property Details
Year Built1959
Living Area1 329 sq ft
Lot Size5 250 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 300
Just (Market) Value$140 600
Assessed Value$41 155
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 155