1222 BLUE SHELL LOOP

SARASOTA, Florida 34240 · Sarasota County · Parcel 0183140034

$1 547 000
Assessed Value
$1 547 000
Market Value
Annual Tax
$1 547 000
Taxable Value
Ownership
OwnerGOSANKO GARY N (E LIFE EST)
Mailing Address1222 BLUE SHELL LOOP SARASOTA FL 34240
Property Details
Year Built2024
Living Area3 604 sq ft
Lot Size13 832 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$611 600
Building Value$935 400
Just (Market) Value$1 547 000
Assessed Value$1 547 000
Taxable Value$1 547 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $100 11
1 de noviembre de 2024 $1 938 000 01