11577 BRIGHTLY DR

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0810030012

$1 519 800
Assessed Value
$1 519 800
Market Value
Annual Tax
$1 519 800
Taxable Value
Ownership
OwnerFAWCETT EDWARD F (CO-TTEE)
Mailing Address11577 BRIGHTLY DR VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area3 811 sq ft
Lot Size15 643 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$279 900
Building Value$1 239 900
Just (Market) Value$1 519 800
Assessed Value$1 519 800
Taxable Value$1 519 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $2 250 000 01