11430 BRIGHTLY DR

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0810030067

$1 170 000
Assessed Value
$1 170 000
Market Value
Annual Tax
$1 170 000
Taxable Value
Ownership
OwnerNEAL SIGNATURE HOMES LLC
Mailing Address5800 LAKEWOOD RANCH BLVD N LAKEWOOD RANCH FL 34240
Property Details
Year Built2024
Living Area3 421 sq ft
Lot Size13 204 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$194 000
Building Value$976 000
Just (Market) Value$1 170 000
Assessed Value$1 170 000
Taxable Value$1 170 000