11414 BRIGHTLY DR

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0810030068

$1 356 800
Assessed Value
$1 356 800
Market Value
Annual Tax
$1 356 800
Taxable Value
Ownership
OwnerLEE WETHERINGTON HOMES LLC
Mailing Address7590 FRUITVILLE RD STE 200 SARASOTA FL 34240
Property Details
Year Built2024
Living Area3 527 sq ft
Lot Size13 204 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$194 000
Building Value$1 162 800
Just (Market) Value$1 356 800
Assessed Value$1 356 800
Taxable Value$1 356 800