11273 PINOT DR

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0786080147

$340 200
Assessed Value
$340 200
Market Value
Annual Tax
$315 200
Taxable Value
Ownership
OwnerWAFER SANDRA STEFANIE
Mailing Address11273 PINOT DR VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 443 sq ft
Lot Size7 332 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$69 200
Building Value$271 000
Just (Market) Value$340 200
Assessed Value$340 200
Exemptions-$50 722
Taxable Value$315 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $425 000 01
1 de junio de 2024 $854 500 05