11241 BOUNDLESS TER

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0799080259

$314 400
Assessed Value
$314 400
Market Value
Annual Tax
$289 400
Taxable Value
Ownership
OwnerGRAHAM-EXLEY ROBBIE
Mailing Address11241 BOUNDLESS TER VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area1 695 sq ft
Lot Size5 152 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$62 900
Building Value$251 500
Just (Market) Value$314 400
Assessed Value$314 400
Exemptions-$80 722
Taxable Value$289 400
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $392 500 01