11140 HOGAN CIR

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0483010708

$719 900
Assessed Value
$719 900
Market Value
Annual Tax
$719 900
Taxable Value
Ownership
OwnerPALELLA MICHAEL A
Mailing Address11140 HOGAN CIR ENGLEWOOD FL 34223
Property Details
Year Built2024
Living Area2 919 sq ft
Lot Size19 704 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$156 300
Building Value$563 600
Just (Market) Value$719 900
Assessed Value$719 900
Taxable Value$719 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $850 000 01