11069 HOGAN CIR

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0483010682

$747 100
Assessed Value
$747 100
Market Value
Annual Tax
$747 100
Taxable Value
Ownership
OwnerSMITH KELLY M (TTEE)
Mailing Address11069 HOGAN CIR ENGLEWOOD FL 34223
Property Details
Year Built2024
Living Area3 316 sq ft
Lot Size10 296 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$123 900
Building Value$623 200
Just (Market) Value$747 100
Assessed Value$747 100
Taxable Value$747 100
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $837 600 01