10893 SUN DROP ST

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0812120274

$508 100
Assessed Value
$508 100
Market Value
Annual Tax
$483 100
Taxable Value
Ownership
OwnerCOUDRAY WILLIAM CHRISTOPHER
Mailing Address10893 SUN DROP ST VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area3 266 sq ft
Lot Size8 190 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 700
Building Value$412 400
Just (Market) Value$508 100
Assessed Value$508 100
Exemptions-$50 722
Taxable Value$483 100
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $645 000 01