10892 SUN DROP ST

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0812120284

$302 481
Assessed Value
$440 100
Market Value
Annual Tax
Taxable Value
Ownership
OwnerMUNAFO JOSEPH
Mailing Address10892 SUN DROP ST VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 413 sq ft
Lot Size8 515 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$96 500
Building Value$343 600
Just (Market) Value$440 100
Assessed Value$302 481
Exemptions-$25 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $634 300 01