10865 SUN DROP ST

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0812120271

$431 400
Assessed Value
$431 400
Market Value
Annual Tax
$431 400
Taxable Value
Ownership
OwnerMANFREDONIA JOSEPH M
Mailing Address10865 SUN DROP ST VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area3 268 sq ft
Lot Size9 352 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 100
Building Value$359 300
Just (Market) Value$431 400
Assessed Value$431 400
Taxable Value$431 400
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $527 100 01