10629 NICKLAUS CT

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0484060021

$1 070 000
Assessed Value
$1 070 000
Market Value
Annual Tax
$1 070 000
Taxable Value
Ownership
OwnerRESOURCE CONSERVATION OF SARAS
Mailing Address5800 LAKEWOOD RANCH BLVD N LAKEWOOD RANCH FL 34240
Property Details
Year Built2024
Living Area3 083 sq ft
Lot Size10 944 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$357 900
Building Value$712 100
Just (Market) Value$1 070 000
Assessed Value$1 070 000
Taxable Value$1 070 000