10604 NICKLAUS CT

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0484060012

$1 181 100
Assessed Value
$1 181 100
Market Value
Annual Tax
$1 181 100
Taxable Value
Ownership
OwnerKELLER FAMILY LIMITED PARTNERS
Mailing Address10604 NICKLAUS CT ENGLEWOOD FL 34223
Property Details
Year Built2024
Living Area3 493 sq ft
Lot Size15 826 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$401 900
Building Value$779 200
Just (Market) Value$1 181 100
Assessed Value$1 181 100
Taxable Value$1 181 100
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $554 600 03