10375 ABACO FALLS DR

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0482110718

$461 500
Assessed Value
$461 500
Market Value
Annual Tax
$461 500
Taxable Value
Ownership
OwnerGABRIS MICHAEL P
Mailing Address48 WEBER RD APT 4 CENTRAL SQUARE NY 13036
Property Details
Year Built2024
Living Area1 720 sq ft
Lot Size6 039 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$111 900
Building Value$349 600
Just (Market) Value$461 500
Assessed Value$461 500
Taxable Value$461 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $722 700 01