299 RASPBERRY RD

Fort Pierce, Florida 34981 · Saint Lucie County · Parcel 2419-703-0084-000-2

$252 600
Assessed Value
$252 600
Market Value
Annual Tax
$227 600
Taxable Value
Ownership
OwnerHayward Nicholas Keith
Mailing Address299 Raspberry RD Fort Pierce FL 34981
Property Details
Year Built2024
Living Area1 503 sq ft
Lot Size4 530 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$49 600
Building Value$203 000
Just (Market) Value$252 600
Assessed Value$252 600
Exemptions-$50 722
Taxable Value$227 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $324 400 01
1 de junio de 2024 $239 400 05