96 SHELL CREEK CT

SAINT AUGUSTINE, Florida 32086 · Saint Johns County · Parcel 1027590230

$322 492
Assessed Value
$322 492
Market Value
Annual Tax
$297 492
Taxable Value
Ownership
OwnerJOHNSON KIMBERLY A
Mailing Address96 SHELL CREEK CT SAINT AUGUSTINE FL 32086
Property Details
Year Built2024
Living Area1 889 sq ft
Lot Size5 663 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 000
Building Value$232 492
Just (Market) Value$322 492
Assessed Value$322 492
Exemptions-$50 722
Taxable Value$297 492
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $447 800 01