879 W 5TH ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1324700080

$38 019
Assessed Value
$97 490
Market Value
Annual Tax
$13 019
Taxable Value
Ownership
OwnerSPARROW AURTHERINE M,FRED JR
Mailing Address879 W 5TH ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2001
Living Area1 148 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$45 000
Just (Market) Value$97 490
Assessed Value$38 019
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 019