83 ENCANTO WAY

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1012850490

$340 495
Assessed Value
$340 495
Market Value
Annual Tax
$315 495
Taxable Value
Ownership
OwnerDIDWAY ANDREW GARRETT,KERI ELL
Mailing Address83 ENCANTO WAY SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area2 760 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Building Value$270 495
Just (Market) Value$340 495
Assessed Value$340 495
Exemptions-$50 722
Taxable Value$315 495
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $385 000 01